Kim jestem?

Fot. Ireneusz Skąpski Fotis

Cześć!

Nazywam się Edyta Baczewska i chcę pomóc Ci ogarnąć wszelkie sprawy, które wiążą się z zawodem artysty.

Dzięki tej stronie:

  • dowiesz się jak zbudować swoją zawodową strategię i stopniowo ją realizować;
  • odkryjesz dokąd zmierzasz, jakie są Twoje zawodowe cele;
  • poznasz swoje mocne strony i co wyróżnia Twoją twórczość;
  • zrozumiesz czemu artysta powinien świadomie budować swoją markę;
  • zrozumiesz kim jest Twoja publiczność i jak może Cię znaleźć;
  • i wiele innych.

Zapraszam Cię do czytania zamieszczonych artykułów, a jeśli mogę jeszcze jakoś Ci pomóc, napisz do mnie: edyta@zzawoduartysta.pl lub skontaktuj się poprzez formularz kontaktowy w zakładce Kontakt.


Fot. Ireneusz Skąpski Fotis

Więcej o mnie:

Jestem multiinstrumentalistką (fagot, skrzypce, fortepian) i kompozytorką, doktorem sztuk muzycznych – absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od niedawna uczę się też produkcji muzyki w programach studyjnych.

Chcesz posłuchać mojej twórczości? Zajrzyj TU.

Oprócz wykształcenia muzycznego, skończyłam półroczny kurs Event Management w Szkole Mistrzów Reklamy i dwa kierunki studiów podyplomowych: Zarządzanie Instytucjami Kultury oraz Marketing i PR w Internecie.

Od 7 lat współpracuję z trójmiejskimi organizacjami i artystami przy organizacji wydarzeń, promocji i komunikacji oraz w sporządzaniu i rozliczaniu wniosków grantowych. Jestem stypendystką miasta Gdańsk w dziedzinie kultury oraz stypendystką MKDNiS w zakresie upowszechniania kultury, w ramach którego stworzyłam tę stronę.

Moją misją jest pomaganie innym artystom w przekuwaniu ich marzeń w konkretne cele. Chcę inspirować do działania, pomagać w dążeniu do poczucia radości i spełnienia w swojej pracy. Marzę o tym, żeby zmienić postrzeganie naszego zawodu. Staram się uświadamiać innym, że zawód artysty jest ważny i potrzebny.

Jak się tu znalazłam?

Po studiach w akademii muzycznej nie wiedziałam co dalej. Miałam warsztat wykonawczy i intuicję twórczą, ale ledwie mgliste pojęcie na temat funkcjonowania na rynku pracy. Potrzebowałam kilku lat, kolejnych studiów, kursów i tony przeczytanych książek, żeby zrozumieć, że zawód artysty to dużo więcej niż samo tworzenie sztuki. A za sukcesem artystycznym stoi cała masa innych umiejętności. Mam nadzieję, że Ciebie również do tego przekonam.

Jeśli widzisz dla siebie wartość w tym, co robię, korzystaj z tej strony ile się da i podziel się nią z innymi.

Masz jakieś pytania? Nie wahaj się i napisz do mnie: edyta@zzawoduartysta.pl.